„Krewki Ursynów” – zakończyliśmy II rok działalności

Pomimo młodego wieku jesteśmy jednym z prężniej działających klubów HDK PCK  w Warszawie. W ciągu 2 lat działalności zorganizowaliśmy 22 otwarte akcje poboru krwi, podczas których udało nam się zebrać ponad 400 litrów krwi oraz zarejestrować ponad 200 osób w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę zwiększając liczbę akcji poboru krwi przy zachowaniu wysokiej frekwencji i tylko w tym roku podczas 4 zbiórek krwi uzyskaliśmy prawie 65 litrów tego bezcennego płynu. Nasza ostatnia akcja poboru krwi odbywała się w niedzielę 17 marca przy Restauracji Rosso  ul. Puszczyka 9, której właściciel w zamian za pozostawienie paczki czekolad otrzymywanych za oddanie krwi oferuje dawcom bezpłatną pizzę z 1 składnikiem. Pozyskana w ten sposób czekolada jest przekazywana dla dzieci z domów dziecka. Po niedzielnej akcji zostało przekazanych 35 paczek czekolady.

Zdjęcia ze zbiórki

Serdecznie zapraszamy na naszą następną zbiórkę krwi, która odbędzie się już 30 marca przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów oraz zapraszamy osoby niezszerzone do Naszego Klubu.